
– Veldig spennende eliteserie
Seriestarten står rett utenfor døra, og foran åpningskampen mot regjerende mester Storhamar i Molde Arena kommende lørdag mener trener Tor Odvar Moen at denne eliteseriesesongen kan bli spesielt spennende – med mange sterke lag. Og med troen på at eget lag vil være ett av dem.
– Vi har hatt en litt spesiell sommer, med noen forfall på grunn av skader og i påvente av nye spillere. Det har betydd at belastninga på få bakspillere har vært stor. Vi har spilt mange kamper i oppkjøringa, og det har vært nyttig. Tre kamper på tre dager i eliteturneringa til Fjellhammer var naturligvis tøft for noen.
– Men nå er troppen vår komplett, og vi har en veldig fin aldersbalanse i laget, slår Tor Odvar fast.

Han er sikker på at Storhamar, Sola og Larvik – de tre medaljelagene sist – er godt rustet også foran denne sesongen. I tillegg er det masse kvalitet i bergensklubbene Tertnes og Fana, og han nevner Byåsen som en «dark horse».
– Så det kommer til å bli interessant. Og vi må tørre å si at vi vil ha resultater selv – at medaljeplass er et mål for oss.
Tor Odvar er fornøyd med at trenerteamet er forsterket foran denne sesongen. Arne Senstad er fortsatt polsk landslagstrener, og vil være med moldelaget når det ikke kolliderer med landslagsaktiviteter.
– Arne har vært i topphåndballen i mange år og har masse erfaring og kunnskaper. Vi er veldig glade for at han ville være med oss da han ble ledig etter Larvik-jobben.

Tore Aasestrand, som vikarierte da Tor Odvar hadde en time-out i vår, er fortsatt i trenerteamet og i tillegg skal bakspiller Tonje Løseth ha oppgaver som assistenttrener underveis.
– Og vi er har fortsatt Tord (Ellingsen) som ansvarlig oppfølger av den fysiske treninga, og der ser vi på resultatene og testene at hans arbeid bærer frukter. Vi er godt skodd, konstaterer Tor Odvar.